AKCENT Opoczno

Loading

Profile PCV ALUPLAST

System IDEAL 4000 – uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdza się w nowoczesnej architekturze. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70-85 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

  • system 5-6-komorowy w standardowej kombinacji,
  • głębokość zabudowy 70 / 85 mm,
  • współczynnik przenikalności standardowej kombinacji rama-skrzydło Uf = 1.2-1.4 W/m²K,
  • system z uszczelnieniem zewnętrznym (2 uszczelki),
  • szerokość szklenia nawet do 48 mm,
  • dostępny w licznych wariantach kolorystycznych.]

System IDEAL 4000 85 mm łączy w sobie oryginalność formy ze skutecznością rozwiązań. Absolutnie doskonałe parametry techniczne i futurystyczna forma. To połączenie najpopularniejszych rozwiązań z uszczelnieniem zewnętrznym z sześciokomorową budową ram o głębokości zabudowy 85 mm, pozwalające na uzyskanie lepszej izolacyjności termicznej okien.

System IDEAL 7000 – nowy wymiar energooszczędności. Nowoczesna architektura wymaga nowych standardów w sferze technicznej, funkcjonalnej i estetycznej. Zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej, jak również przede wszystkim oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien to tendencje, wobec których nie można pozostawać obojętnym.

IDEAL 7000 to przykład synergicznego wykorzystania właściwości profili i szyb zespolonych w celu tworzenia okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Uzyskany w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili o wartości do Uf=1,0 W/m2K w połączeniu z możliwością stosowania szerszych i cieplejszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm gwarantuje
najlepsze parametry cieplne okna.

Jest to system z uszczelnieniem zewnętrznym, co daje możliwość zaoferowania energooszczędnego rozwiązania również dla konstrukcji stałoszklonych, bez konieczności stosowania adapterów. Duża komora z solidnym wzmocnieniem stalowym to gwarancja stabilności ramy.

System IDEAL 8000 to jeden z niewielu na rynku systemów z tzw. „klasycznym środkowym uszczelnieniem”. Specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka zapewnia lepszą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła, blokując możliwość dojścia do okuć.

Uzyskany w badaniach współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje system IDEAL 8000 w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym.

Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 cm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących
się bardzo niską przenikalnością cieplną, nawet do 0,67 W/m2K, spełniających wymogi stawiane oknom w tzw. budownictwie pasywnym.

Okucia obwiedniowe WINKHAUS

Jeśli priorytetem jest stosunek korzyści do kosztów, proPilot jest właściwym rozwiązaniem. Do prostokątnych okien rozwieranych, uchylno-rozwieranych i ze słupkiem ruchomym Winkhaus proponuje ekonomiczne okucie proPilot. Na życzenie klienta możliwe jest doposażenie w blokadę obrotu klamki, mikrowentylację i zatrzask drzwi balkonowych. W ten sposób okucie można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest okucie activPilot Concept do okien rozwieranych i uchylno-rozwieranych łączy w sobie funkcjonalność, zaawansowane zabezpieczenia antywłamaniowe i komfort obsługi. Jest uniwersalne i pasuje do wszystkich popularnych materiałów, z których produkowane są okna. Pod względem wizualnym również spełnia wysokie wymagania, wygląd zawiasów można dostosować do koloru okna. activPilot spełnia najwyższe wymagania pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa i designu. Okna z całkowicie ukrytym okuciem wyglądają efektownie i są łatwe w pielęgnacji. Okucie activPilot Select jest w stanie utrzymać nawet duże i ciężkie skrzydła okienne (do 150 kg) – to rozwiązanie optymalnie dostosowane do wysokich wymagań estetycznych nowoczesnej architektury.

Szyby zespolone EFFECTOR

Szyby zespolone składają się z 2, 3 lub 4 tafli szkła, rozdzielonych ramką dystansową, a jednocześnie trwale połączonych ze sobą za pomocą uszczelnienia. Proces produkcji szyb zespolonych w Effector podlega kontroli na każdym z kilku etapów, co w efekcie zapewnia najwyższą jakość gotowych wyrobów. Izolacyjność szyb zespolonych zależy od zastosowanych rozwiązań. Najlepsze parametry zapewniają pakiety trzyszybowe, posiadające dwie szyby ze specjalistycznymi powłokami.

Dodatkowo – w nowoczesnych szybach zespolonych – najczęściej stosuje się tzw. ciepłą ramkę, która jest wykonana ze specjalnego tworzywa o właściwościach izolacyjnych. W ten sposób skutecznie eliminuje się tzw. mostek termiczny, który powstaje w miejscu, gdzie na obwodzie pakietu standardowo metalowa tzn. dobrze przewodząca ciepło ramka łączy obie szyby.

Szyby ciepłochronne, inaczej nazywane thermofloat, produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, wytwarzanego w procesie „off line” co oznacza, że mają jednostronnie (na całej powierzchni) naniesioną powłokę z tlenków metali szlachetnych. Ta warstewka metalu jest umieszczona w środku szyby zespolonej, nie może więc ulec uszkodzeniu. Powłoka odbija do wnętrza pomieszczeń ciepło. Taka szyba umieszczana jest w zestawie od strony pomieszczenia.

ZALETY szyb ciepłochronnych:

  • redukcja kosztów (zmniejszenie strat ciepła nawet o 30% (w stosunku do zwykłej szyby), współczynnik przenikania ciepła U=1,0 W/(m2K),
  • komfort zimą i latem – szyby ciepłochronne Effect Glass działają w lecie oraz zimą. Latem ograniczają nagrzewanie pomieszczenia, a zimą redukują utratę ciepła,
  • wysoka przepuszczalność światła dziennego, neutralność kolorów,
  • redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej w wyniku podwyższenia temperatury szyby,
  • ochrona środowiska naturalnego przez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
  • zmniejszenie promieniowania ultrafioletowego, ochrona zdrowia oraz spowolnienie procesu tzw. „płowienia” podłogi, mebli, tkanin i dywanów.