AKCENT Opoczno

Loading

Drzwi zewnętrzne do domów MAR-TOM

Najwyższa jakość produktu stanowi podstawę filozofii firmy MARTOM. Dobór technologii, użyte materiały, wzornictwo, doświadczenie ludzi, precyzja i powtarzalność wykonania, a także kontrola procesu – to wszystkie elementy, które zapewniają produktom MARTOM doskonałą opinię wśród Klientów.

Do mieszkania w budynku wielorodzinnym przeważnie wchodzi się z ogrzewanej klatki schodowej. Z tego względu izolacyjność cieplna drzwi do mieszkań nie odgrywa kluczowej roli. Nie są potrzebne więc ocieplane drzwi zewnętrzne. Mieszkańców bloków i apartamentowców dużo bardziej interesują drzwi wyciszające i antywłamaniowe drzwi zewnętrzne.

W przypadku domów i mieszkań, do których wchodzi się bezpośrednio z dworu, kluczowym parametrem zewnętrznych drzwi wejściowych jest izolacyjność cieplna. Minimalny współczynnik izolacji cieplnej dla drzwi wejściowych określają normy europejskie. MARTOM w swojej ofercie posiada drzwi wejściowe energooszczędne o całej gamie właściwości termicznych – od standardowych do pasywnych. Oferta drzwi zewnętrznych MARTOM zawiera cztery standardy wykonania wyróżniające się budową oraz parametrami.

Drzwi wejściowe do domu – standard OPTIMAL

Drzwi zewnętrzne z grupy OPTIMAL posiadają współczynnik Ud od 1,2 W/m²K. Są wyposażone w ościeżnice stalowe oraz standardowy lub listwowy zamek typu ROTO QB. Drzwi te również spełniają wszystkie normy europejskie jeżeli chodzi o izolację termiczną. Często są stosowane jako drzwi dodatkowe do pomieszczeń gospodarczych, garaży oraz jako drzwi wewnętrzne.

Drzwi wejściowe do domu – standard NORDIC

Współczynnik drzwi zewnętrznych NORDIC osiąga wartość Ud > 0.96 W/m²K. Dedykowane są do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Posiadają one również znakomitą relację jakości do ceny. Drzwi w standardzie wyposażone są w ościeżnicę hybrydową MET/DREW oraz dwa zamki standardowe. Opcjonalnie można stosować w nich zamek listwowy ROTO QB. Wypełnienie stanowi wstrzykiwana piana PUR o bardzo wysokiej gęstości.

Drzwi wejściowe do domu – standard ARKTIC

Drzwi zewnętrze w standardzie ARKTIC posiadają znakomite właściwości izolacyjne i są dedykowane do domów budowanych o najwyższym standardzie cieplnym. Spełniają one wymogi normy dla drzwi energooszczędnych (U< 1W/m²K). Współczynnik dla drzwi pełnych wynosi U=0,84 W/m²K. Mogą być wyposażone alternatywnie w ościeżnicę MET/DREW lub ALU. Istnieje możliwość również wyboru zamka listwowego ROTO QB lub dwóch zamków standardowych. Grubość skrzydła drzwiowego to aż 72mm.

Drzwi wejściowe do domu – standard PASSIVE

Drzwi zewnętrzne w standardzie PASSIVE spełniają, a nawet przewyższają wymagania dla budynków pasywnych ( w których Ud powinno być mniejsze niż 0,8 W/m²K). W wersji pełnej mają one współczynnik przenikalności cieplnej U=0,63 W/m²K. Stawia je to w absolutnej elicie jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne. Drzwi te mogą występować z ościeżnicą MET/DREW lub alternatywnie z ościeżnicą ALU. W standardzie jest montowany zamek listwowy ROTO Q.

Drzwi do pomieszczeń gospodarczych – Martom

Uzupełnieniem oferty drzwi zewnętrznych oraz skrzydeł wejściowych do mieszkań, są produkty określane jako drzwi techniczne przeznaczone do pomieszczeń gospodarczych. Drzwi stalowe techniczne do budynków i  pomieszczeń gospodarczych wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej, pokrytej laminatem PCV. Skrzydło grubości 42mm wypełnione jest ekologiczną płytą z polistyrenu spienionego EPS o bardzo dobrych parametrach izolacyjno- akustycznych. Ościeżnica została wykonana z blachy stalowej ocynkowanej, pokrytej laminatem PCV z uszczelką.

Doskonałe parametry mechaniczne zapewnia zastosowana grubość blachy na skrzydle wynosząca 0,6mm oraz ościeżnica wykonana z blachy o grubości 1,2mm. W zależności od potrzeb i warunków użytkowania drzwi stalowe techniczne można wyposażyć w samozamykacz, a także listwę odbojnikową chroniąca dolną część skrzydła przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku niestandardowych otworów drzwiowych istniej możliwość skrótu.